Archiv - 2020
27.1.2020

MLADÝ AHMED

Le Jeune Ahmed

Belgie - Francie
2019
84 min
Film Europe

Ahmed je třináctiletý chlapec, který navenek působí jako dokonalý stroj ovládaný doktrínou čistého islámu. Pod vlivem bigotního imáma se uzavírá do ideologické ulity. Život v liberální belgické společnosti se pro něj mění ve sled odmítání a nenávisti, které si projektuje především do osoby přátelské a otevřené učitelky. Fanatická víra dovede Ahmeda až ke krajnímu činu. Ve svém novém filmu mistři sociálního realismu, režisérská dvojice bratři Dardenneovi, zkoumají, jak hluboko se ukrývá lidskost pod nánosem náboženské doktríny a co může zvrátit náboženský fanatismus – výchova, sociální otevřenost nebo první láska.


20.1.2020

25 KM/H

25 km/h

SRN
2018
116 min
AČFK

Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života… Film natočil v Německu stále více ceněný režisér Markus Goller.


13.1.2020

SBOHEM, SYNU

Di jiu tian chang

Čína
2019
175 min
Film Europe

Některá setkání jsou jenom na chvíli, některá rozloučení mohou zabrat celý život. Snímek, pod nímž je podepsán scénárista a režisér Wang Xiaoshuai a jenž byl oceněn loni na Berlinale stříbrnými medvědy za mužský a ženský herecký výkon, je znamenitě vystavěnou rodinnou ságou zachycující transformace čínské společnosti prostřednictvím příběhu manželského páru stiženého osudovou tragédií. Film, který je stejně tak emotivním melodramatem jako pronikavou studií kulturních a politických proměn, sleduje své hrdiny v průběhu tří dekád – od otřesů čínské kulturní revoluce 80. let minulého století až po problematickou prosperitu současného čínského turbokapitalismu. Neokázalé, mimořádně dojemné a výtečně nasnímané dílo je důkazem, že velké city nepotřebují velká gesta.


6.1.2020

BUDIŽ SVĚTLO

Nech je svetlo

Slovensko - Česká republika
2019
93 min
AČFK

Scénárista a režisér Marko Škop natočil emotivní drama o zlu v každém z nás a tradiční rodině v realitě současného Slovenska. Film byl vybrán do hlavní soutěže loňského ročníku karlovarského festivalu. - Milan má tři děti a jezdí pracovat do Německa, aby rodinu uživil. Když se na Vánoce vrátí domů, zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny a navíc je zapletený do šikanování a smrti spolužáka. Otec se rozhoduje, jak by se měl zachovat. Společně s manželkou Zuzkou při tom zjišťují skutečnou pravdu o synovi, o své rodině, o sobě samých, a také o společnosti, ve které žijí…


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity časopisy Filmový přehled.

Novinky

16.12.2019

Filmy pro začátek roku 2020 již máme vybrány

Na stránce s naším programem se nyní můžete seznámit s tím, co jsme pro Vás připravili pěkného v novém roce.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 100,- Kč pro členy FK
  • 150,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 90,- Kč