Filmový klub Pardubice
v otázkách a odpovědíchJak se mohu stát členem Filmového klubu Pardubice?

Je to velmi jednoduché a jediné, co musíte udělat je dojít na pokladnu Cinestaru, uvést své jméno a příjmení, zaplatit 90 Kč a za to obdržíte klubovou legitimaci Asociace českých filmových klubů, jejímž prostřednictvím se stáváte členem FK Pardubice. S touto kartičkou máte pak vstup na všechny filmy jen za 90 Kč.

Mohu na promítané filmy chodit, aniž bych byl(a) členem filmového klubu?

Samozřejmě, že můžete. Mezi členy filmového klubu a nečleny neděláme žádné rozdíly, jsme rádi za každého diváka v hledišti. Jediná odlišnost je v ceně vstupenky na filmy - pro členy FK je 100 Kč, pro nečleny 150 Kč.

Kde a kdy jsou promítány filmy Filmového klubu Pardubice?

V současné době působíme v pardubickém Cinestaru, kde (pokud není uvedeno jinak) uvádíme filmy pravidelně každé pondělí od 18:30 v sále č.6 (po eskalátorech dolů).

Lze rezervovat vstupenky na představení online?

Bohužel online ani telefonická rezervace není možná. Je to z toho důvodu, že si promítací sál pro naše projekce od Cinestaru pronajímáme, a tak nejsme s jejich rezervačním systémem nijak propojeni. Zakoupené vstupenky nejsou adresné na konkrétní sedadla a jsou prodávány do té doby, než je vyčerpána kapacita sálu. Tento způsob není nijak výjimečný a fungují tak mnohá kina, nejblíže např. hradecký Central.

Kde se dají zakoupit vstupenky na projekce filmového klubu?

Vstupenky lze koupit pouze na pokladně pardubického kina Cinestar.

Je možné na pokladně platit platební kartou?

Bohužel toto není možné. Jak již je výše zmíněno, je to proto, že máme vlastní pokladnu a vlastní účetnictví, promítací sál si pouze pronajímáme.

Kdy nejdříve mohu koupit vstupenku na další film?

Prodej vstupenek zprostředkovává pokladna Cinestaru, obvykle je možné zakoupit lístek na další projekci již po skončení odpromítaného filmu.

Proč se vyplatí chodit do Filmového klubu Pardubice?

Z mnoha důvodů. Hlavním je ten, že zde máte často jedinou možnost zhlédnout hodnotné a oceňované snímky, které jinde v Pardubicíh a okolí nebudou uvedeny. Před každou projekcí pak uslyšíte lektorský úvod o promítaném filmu, kde se o něm dozvíte zajímavé informace. Velkou výhodou našich představení je nízká cena oproti běžným vstupům v multiplexech, u nás je to pouze 90 Kč pro členy, 130 Kč pro nečleny. Výborná věc je, že před našimi projekcemi neběží žádné reklamy a trailery na jiné filmy, jdeme rovnou na věc! Po skončení promítání máte také možnost odebrat se s členy výboru a ostatními diváky do blízké restaurace nebo kavárny a tam diskutovat o filmu...

Jak se chová vzorný návštěvník filmového klubu?

Zřejmě nejdůležitějším poselstvím filmového klubu je snaha o to, aby diváci měli možnost poznat kvalitní světovou kinematografii a aby si promítané snímky náležitě užili. Proto samozřejmě nechceme divákům FK něco strikně nařizovat, za každého návštěvníka jsme vděčni a každého respektujeme. Na druhou stranu bychom chtěli diváky poprosit, aby i oni respektovali ostatní a vzali v potaz, že většina klubáků chodí na představení kvůli lásce k filmu a z jedinečného prožitku při jeho sledování na velkém plátně a ve sdílené přítomnosti ostatních. Proto doporučujeme návštěvníkům, aby se pokud možno odprostili od drobných rozmarů, které však mohou velmi rušit další diváky v sále. Jedná se zejména o konzumování křupek a chipsů, prohlížení jasného displeje mobilu v přítmí kinosálu nebo o hlasité diskutování během projekce. Za ohleduplnost vůči ostatním vám budeme velmi vdeční.

Chci kontaktovat vedení filmového klubu. Jak to mohu udělat?

Způsobů je celá řada. Pravděpodobně nejjednodušší je oslovit někoho z výboru po skončeném promítání. Dále se nabízí naše facebookové stránky nebo můžete zaslat email předsedovi klubu Romanu Marčákovi na romanvilem(a)seznam.cz.


Novinky

1.5.2019

Do prázdnin máme naprogramováno!

Doplnili jsme program o seznam filmů, které uvedeme ve zbývající části jarní sezóny. Jedná se o kladně hodnocené evropské snímky, mezi které jsme zařadili jednu nevšední egyptskou road movie...

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 100,- Kč pro členy FK
  • 150,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 90,- Kč