Právě je ned 23. zář 2018 4:25:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Život Adéle
PříspěvekNapsal: stř 22. led 2014 23:21:22 
Administrátor

Co říkáte na filmového vítěze z Cannes? Jak jste si užili tříhodinovou stopáž?

Musím říci, že jsem se na Život Adéle zvlášť netěšil, o to více jsem byl příjemně překvapen. Myslím, že se režisérovi podařilo díky skvělým výkonům ústřední dvojice (a především hlavní hrdinky) dobře vykreslit charaktery postav a výstižně zaznamenat citový vývoj Adéle, což podle mě byl hlavní motiv filmu. Divák hledající výraznější zápletku byl nakonec asi zklamán, kdo se však tentokrát spokojil s přesvědčivým herectvím a minimalistickým zachycením milostného vztahu mladých dívek, musel z kina odcházet s kvalitním filmovým zážitkem. Kdykoli se Adélin obličej objevil v detailním záběru (a že to bylo často), vždy tam byl výraz, kterému se dalo bezpochyb věřit. Neodpustím si srovnání s prvním dílem Nymfomanky, jenž jsme nedávno promítali. Chápu, že oba režiséři svými dílý chtěli říct něco jihého, ale osobně mi v Nymfomance vadilo, že z promiskuity hlavní hrdinky a jejího náhodného sexu dělali téma pro filozofickou debatu a hledali hloubku tam, kde není. U Adéle se mi líbilo, že sex nebyl tím ústředním bodem rozhovorů, i když by tomu tak podle vášnivého vztahu Adéle a Emmy a otevřenosti sexuálních scén mohlo být.

Co soudíte o filmu vy? Máte jiný názor? Napište, jak se Život Adéle líbil vám.

Offline Profil  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina