Právě je pon 19. lis 2018 0:33:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Samsara
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 23:37:29 
Administrátor

Jak se vám líbil film? Byl takový, jak jste předpokládali? Co vás překvapilo, zaujalo?

Od filmu jsem očekával přibližně to, co mi bylo předloženo a i přesto jsem určitě nebyl zklamán. Šikovnost tvůrců nejde popřít, obzvlášť se mi líbily zrychlené dlouhé sekvence zabírající kamenné hlavy soch nebo strom v poušti. Soundtrack byl povedený, různé "bubnové" rytmy dobře navozovaly atmosféru, jindy zase hudba dokázala pro diváka i nepříjemně zdůrazit některé negativum nebo paradox, na který chtěli filmaři upozornit. Při sledování kontrastních scén, kdy se na plátně střídají starověké chrámy, přeplněné dálnice, písečné duny nebo kuřata mířící na smrt, si člověk občas něco uvědomí a myslím, že tomu mělo být právě pouze na základě toho, co vidíme, takže vlastně žádné další doplňující informace, jako např. kde se dotyčné místo nachází, nebyly ani potřeba. Závěrečný návrat k (zřejmě) tibetským mnichům a zničení krásné mozaiky mělo i podle režiséra znamenat pomíjivost všeho na tomto světě. Říkal jsem si, že možná v tom je krása, když člověk dlouho nerozjímá nad něčím, co už vytvořil, dokáže žít přítomností a pokračuje v činnosti, která ho naplňuje.

Co si o tom myslíte vy? Co na vás z filmu nejvíce zapůsobilo? Našli jste nějaký nedostatek? Napište, jak se líbila Samsara vám.

Offline Profil  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina