Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.10.8.2020

VIDÍŠ MĚSÍC, DANIELI

Ser du månen, Daniel

Dánsko-Norsko-Švédsko
2019
135 min
Film Europe

V roce 2013 došlo k jednomu z nejhorších únosů poslední doby. Dánský fotoreportér Daniel Rye byl zajat teroristickou organizací Islámský stát a držen jako rukojmí 398 dnů, spolu s několika dalšími rukojmími včetně amerického novináře Jamese Foleyho. Film režiséra Nielse Ardena Opleva sleduje Danielův boj o přežití v zajetí, jeho přátelství s Jamesem, i hrůzu, kterou prožívala Danielova rodina v Dánsku, snažící se vyrovnat se strachem, že už nikdy neuvidí svého syna naživu. Klíčovou osobou celé události je vyjednávač Arthur, který sehrál zásadní roli při zajišťování Danielova propuštění. Představitel Arthura, herec Anders W. Berthelsen, se podílel i na režii filmu.


17.8.2020

DELIRIUM TREMENS

Delirijum tremens

Srbsko
2019
112 min
Balkanfilm

Dagi je slavný a stále velmi žádaný herec. Herecké povolání vyplňuje většinu jeho času. Hraje v několika divadlech, navštěvuje televizní estrády, vyučuje herectví, natáčí filmy a televizní seriály. Svou slávu si užívá plnými doušky. Když nehraje, účastní se nejrůznějších večírků a oslav, na kterých končí často v dámské společnosti a domů přichází denně opilý. Nikdo z jeho okolí nepozoruje, jak jej tento koloběh ničí, a že svou práci zvládá jen za pomoci alkoholu. Nejhorší je, že si to neuvědomuje ani on sám… Film, který balancuje na pomezí komedie a dramatu, natočil Goran Marković podle své divadelní hry a je věnován nedávno zesnulému herci Predragu Ejdusovi, jenž v divadelních představeních ztvárňoval postavu Dagiho. Ve filmu si tuto roli zahrál Ejdusův žák a přítel Tihomir Stanić, pro kterého je postava alkoholika Dagiho částečně autobiografická.


24.8.2020

DALEKO OD REYKJAVÍKU

Héraðið

Island
2019
92 min
Aerofilms

Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Její neštěstí z velké části způsobilo chamtivé farmářské družstvo, jehož vedení kvůli zisku šikanuje místní chovatele. Když ale zažene do kouta dosud nenápadnou ženu, narazí na tvrdý odpor. Inge už nemá co ztratit a vydává se do boje. Beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně – ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje. Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou. Pod snímkem je podepsán režisér Grímur Hákonarson, z jehož tvorby jsme před časem v našem klubu uvedli film Berani.


31.8.2020

SPITFIRE

Spitfire

Velká Británie
2018
99 min
Film Europe

Říkalo se, že je to učiněná krása. Jenže tahle krása uměla zabíjet… Spitfire vypráví impozantní, velký příběh o vizi, odhodlání a odvaze. Příběh letounu, který vznikl ze soutěživosti, nabral obrysů v době, kdy se stahovala válečná mračna, a své ostruhy si vysloužil v žáru boje – a stal se nejslavnějším stíhacím letounem na světě. Příběh letounu Spitfire, který změnil běh světových dějin, je vyprávěný posledními dosud žijícími veterány druhé světové války. Dokumentární film režisérské dvojice David Fairhead a Ant Palmer ohromí fantastickými záběry z ptačí perspektivy natočenými špičkovým leteckým kameramanem i vzácnými, digitálně upravenými archivními záznamy z bouřlivých čtyřicátých let, kdy byl tento letoun bezkonkurenčním králem nebes. Film ukazuje i současné osudy tohoto výjimečného stroje a líčí, jak se stal mezinárodní ikonou. Uvádíme k letošnímu 75. výročí ukončení druhé světové války.


7.9.2020

SLITOVÁNÍ

Roubaix, une lumière

Francie
2019
120 min
Film Europe

Info o filmu bude doplněno.


14.9.2020

TRAFIKANT

Der Trafikant

Rakousko-Německo
2018
114 min
Film Europe

Info o filmu bude doplněno.


21.9.2020

DOKONALÝ PACIENT

Quick

Švédsko
2019
132 min
Film Europe

Info o filmu bude doplněno.


28.9.2020

TO MUSÍ BÝT NEBE

It Must Be Heaven

Francie-Katar-SRN-Turecko-Kanada-Palestina
2019
97 min
Film Europe

Info o filmu bude doplněno.


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností AČFK, Balkanfilm, Bohemia MP, Film Europe a Queer Kino.

Novinky

21.6.2020

Odtajnili jsme program do konce září!

Vzhledem k nabourání našeho jízdního řádu koronavirem máme letos o prázdninách kratší přestávku než obvykle a znovu promítáme již 27.července! Na stránce s naším programem se pak dozvíte, jaké filmy jsme pro začátek druhé poloviny sezóny vybrali.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 100,- Kč pro členy FK
  • 150,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 90,- Kč