Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.22.10.2018

ZLODĚJI

Manbiki kazoku

Japonsko
2018
121 min
Film Europe

Za svůj nový snímek byl režisér Hirokazu Koreeda letos oceněn Zlatou palmou v Cannes. - Osamu je gastarbajtr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Do rutiny krádeží zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkoně. Osamu se rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny zlodějů a zpochybnění toho, co vlastně pod pojmem rodina rozumíme. Koreedův film je citlivým, vrstevnatým a rafinovaným dramatem o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých.


29.10.2018

JACK STAVÍ DŮM

The House That Jack Built

Dánsko
2018
155 min
Aerofilms

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. V hlavních rolích se objeví Matt Dillon a Bruno Ganz, ve filmu účinkují také Uma Thurman či Riley Keough. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na letošním festivalu v Cannes.


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností Aerofilms, Balkanfilm, Bontonfilm a Film Europe.

Novinky

2.9.2018

Seznamte se s filmy pro první dva podzimní měsíce

Aktualizovali jsme náš program až do konce října. Čekají na vás mimojiné velmi kladně hodnocené snímky z Dánska, Polska a Japonska nebo také nový Lars von Trier.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 90,- Kč pro členy FK
  • 130,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 90,- Kč