Program


Stručné informace o uváděných filmech můžete též nalézt v programovém zpravodaji PANORAMA, který filmový klub vydává cca 1x za dva měsíce.NARUŠITEL SYSTÉMU

Systemsprenger

SRN
2019
126 min
Film Europe

Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. V hlavní roli filmu ubíhajícím v tempu podobně intenzivním jako hrdinčiny emoce podává autentický výkon Helena Zengel. Film získal na loňském Berlinale Stříbrného medvěda/ Cenu Alfreda Bauera pro film, který otevřel filmové tvorbě nové perspektivy.


MATTHIAS A MAXIME

Matthias et Maxime

Kanada
2019
119 min
Queer Kino

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi – jaké city k sobě opravdu chovají? Léta plynou a jejich cesty se rozchází, s třicítkou na krku však musí oba shodně učinit rozhodnutí, která zásadně ovlivní jejich budoucnost. V osmém snímku se Xavier Dolan opět pouští do témat přátelství, rodinných vztahů a zamilovanosti, aby přinesl intimní portrét dvou tápajících mužů, v nichž se jeden snaží potlačit svou přirozenost a druhý žít autenticky.
Snímek uvádíme v rámci Dnů frankofonie ve spolupráci s Alliance Francaise Pardubice.
Pozor – projekce v sále č. 5!


FABRIKA

Zavod

Rusko – Francie - Arménie
2019
109 min
Film Europe

Na předměstí ruského maloměsta stojí polorozpadlá fabrika. Mnozí zaměstnanci v ní začali pracovat ještě před tím, než původně státní podnik prošel kapitalistickou privatizací. Když místní oligarcha a majitel továrny Kalugin oznámí bankrot, skupina dělníků, kteří už několik měsíců nedostali výplatu, se rozhodne Kalugina unést a požadovat výkupné. Pod vedením záhadného Alexeje, jehož motivy jsou více než nejasné, se celá akce brzy vymkne kontrole. Kaluginova soukromá ochranka a policejní útvar rychlého nasazení obklíčí budovu. Dělníci jsou v pasti, hodiny tikají a spojenectví se začínají rozpadat... Další pozoruhodná studie scénáristy a režiséra Jurije Bykova.


BÍDNÍCI

Les Misérables

Francie
2019
102 min
Film Europe

Stéphane se nedávno připojil ke zvláštní kriminální jednotce na předměstí Paříže. Spolu se svými zkušenými kolegy Chrisem a Gwadou rychle postřehne zvyšující se napětí mezi sousedními gangy. Když se v průběhu zatýkání ocitne tříčlenný tým v úzkých, dron jednoho z gangů je připraven zachytit každý jejich pohyb... Film, inspirovaný pařížskými nepokoji z roku 2005, se odehrává na půdě současného Montfermeilu – stejného místa, kde se bouřili slavní Bídníci Victora Huga. O více než 150 let později je podobnost mezi dnešní rozzlobenou mládeží v mikinách s kapucí a Hugovým Gavrochem více než zřejmá…Fenomenální debut režiséra Ladje Ly si z loňského Cannes zaslouženě odnesl Cenu poroty.


KAREL SVOBODA: ŠŤASTNÁ LÉTA

Karel Svoboda: Šťastná léta

Česká republika
2020
90 min
Bohemia MP

Život českého hitmakera Karla Svobody plní dodnes přední stránky novin, ale i přesto je stále obestřen tajemstvím. Jako jeden z mála českých hudebních skladatelů dokázal se svou hudbou dobýt srdce posluchačů po celém světě. V roce 1968 složil hit Lady Karneval, s níž Karel Gott uchvátil publikum na festivalu v brazilském Rio de Janeiru, a oba Karly znal náhle celý svět… Jaký byl Karel Svoboda v soukromí? Lze s odstupem času divákům více odkrýt jeho osobnost? Dokument Šťastná léta mapuje nejplodnější období jeho života, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby. Kromě archivních záznamů a rozhovorů s jeho blízkými spolupracovníky a přáteli, uvidí diváci poprvé i soukromé archivní záběry, které pomohou lépe osvětlit skladatelův vnitřní život.


ANTROPOCÉN: EPOCHA ČLOVĚKA

Anthropocene: The Human Epoch

Kanada
2018
87 min
AČFK

Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady. Antropocén: Epocha člověka je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší empirický, neučebnicový náhled na klíčový moment v historii geologie. Dechberoucí záběry přinášejí provokativní a nezapomenutelný zážitek a názorně ukazují dopad lidstva na naši planetu.


SRDCOVÁ KRÁLOVNA

Dronningen

Dánsko - Švédsko
2019
127 min
Film Europe

Úspěšná právnička Anna žije v krásném moderním domě se dvěma dcerami a manželem, lékařem Petrem. Její perfektní život ohrozí až příchod Petrova problematického náctiletého syna z předchozího vtahu, s nímž Anna naváže intimní pouto. Co se zdálo být pouhým flirtem, se rychle promění ve znepokojivý příběh síly, zrady a zodpovědnosti s ničivými důsledky… Srdcová královna je druhým snímkem režisérky May el-Toukhy a jedním z nejúspěšnějších dánských filmů loňského roku. Na festivalu v Sundance 2019 získal film hlavní cenu diváků a byl nominován na cenu porty. Diváckou cenu získal také na domácím festivalu v Göteborgu 2019.


Při zpracování anotací k jednotlivým snímkům byly použity podklady distribučních společností AČFK, Balkanfilm, Bohemia MP, Film Europe a Queer Kino.

Novinky

11.3.2020

Přerušení filmových projekcí

Představení Filmového klubu Pardubice jsou vzhledem ke stávající situaci v ČR do odvolání zrušena. Bude-li to možné, odehrajeme všechny plánované filmy v náhradních termínech. Prosíme, sledujte i nadále naše stránky a facebook, kde se dozvíte aktuální informace.

Info

Filmový klub Pardubice

uvádí představení v sále č.6 multikina Cinestar -
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 PARDUBICE


Promítáme: v pondělí od 18:30

Vstupné:

  • 100,- Kč pro členy FK
  • 150,- Kč pro nečleny
  • členský průkaz na rok 90,- Kč